Rozwiązywanie polisolokat

W ostatnich latach dosyć głośno zrobiło się na temat rodzaju funduszu ubezpieczeniowego na życie nazywanego polisolokata. Jest to taki typ ubezpieczeń, w których osoba podpisująca umowę z daną firmą kapitałową, jest zobowiązana do regularnych składek, natomiast wpłacone pieniądze zostają przeznaczone na rozmaite inwestycje. W pierwotnym założeniu, kiedy klient zapragnąłby wypłacić zgromadzone przez siebie środki - uzyskałby je ze znacznym procentem, pomnożone o wspomniane inwestycje.

 

Jak odzyskać pieniądze z polisolokat?

Okazało się jednak, że wypłata pieniędzy z takiego ubezpieczenia jest praktycznie niemożliwa, ponieważ wiąże się z uiszczeniem tzw. opłaty likwidacyjnej (inaczej “świadczenie wykupu”). Oznacza ona, że firma, z którą podpisano umowę może pobrać z konta klienta od 50 aż do 100% wpłacanych przez niego funduszy w ramach samej likwidacji konta!

Jak bezpiecznie zerwać umowę dot. polisolokat?

Niezależnie od tego, osoba chcąca odzyskać swoje pieniądze, powinna rozwiązać umowę, postępując zgodnie ze wskazówkami ubezpieczyciela oraz przyjąć część wypłaconych środków.

W następnym kroku można natomiast zgłosić sprawę do Sądu i ubiegać się o zwrot pozostałej sumy. Wielu Polaków właśnie tą drogą uzyskało poparcie prawa i udało im się odzyskać swoje niesprawiedliwie przetrzymywane fundusze. Warto jednak przed podjęciem takich kroków zapoznać się z procedurami prowadzenia tego rodzaju spraw. Pomocne mogą być świadczenia przedsiębiorstw od spraw odszkodowań oraz specjalistów w tej dziedzinie prawa.

Skontaktuj się z nami!

  ul. Bp. Świrskiego 41, 08-11-Siedlce,
woj. mazowieckie